Samodzielne wykonanie świecy – porady krok po kroku

Któż lepiej od Ciebie wie, jaki dodatek najbardziej pasuje do wystroju Twojego pokoju, albo jaki prezent najbardziej spodobałby się bliskiej Ci osobie? W sklepach można znaleźć mnóstwo przeróżnych produktów – w tym wiele oryginalnych świec – ale nie wszystkie z nich odpowiadają konkretnym potrzebom. Wykonując ją samodzielnie, możesz wybrać kształt, zapach, a nawet kolor – i w ten sposób stworzyć coś dla siebie lub dla kogoś. W dodatku nie jest to wcale trudne! Jak zrobić świeczkę w domu?

Co jest potrzebne? – czyli podstawowe składniki

Świece są wspaniałym elementem wystroju wnętrz – mogą dodać jakiemuś miejscu uroku, wprowadzić do niego specyficzną atmosferę gdy zostaną zapalone, a przy tym same w sobie idealnie się prezentują! Oczywiście, już proste świece mają niesamowity urok, a co dopiero powiedzieć o świecach oryginalnych, kolorowych, o ciekawych formach! By takie wykonać musisz zdobyć przede wszystkim: foremkę, parafinę lub wosk palmowy, sojowy, albo pszczeli, barwnik, olejek zapachowy, a także knot. Do tego dochodzą ewentualne dekoracje – na przykład ozdobne perełki.

Gdzie można znaleźć wszystkie te rzeczy? Najlepiej poszukać w przestrzeni internetowej – w sklepach internetowych jest bowiem niewątpliwie największy wybór! Warty zainteresowania jest szczególnie sklep EcoFlores, gdzie można znaleźć wiele porad, pomagających w samodzielnym wykonaniu tak świec, jak i na przykład mydełek czy kul kąpielowych, a także mnóstwo produktów – barwników, olejków eterycznych, foremek itp.

Jak zrobić świeczkę w domu?

Zaczynamy od roztopienia wosku lub parafiny – w niezbyt wysokiej temperaturze i bardzo powoli. Już na tym etapie musimy wiedzieć, czy nasza świeca ma być dodatkowo udekorowana – na przykład plasterkiem suszonej pomarańczy czy ziarnami kawy. Jeśli tak, wykładamy dekoracjami foremki, żeby ładnie wtopiły się w świecę. Do roztopionego wosku dodajemy kilka kropel olejku zapachowego, a także wybrany barwnik – wszystko należy dokładnie wymieszać, żeby całość była jednolita.

Taki gotowy, kolorowy i pachnący wosk musimy wlać do formy, jednak pamiętając o uprzednim umieszczeniu w niej knota – trzymamy go cały czas, nalewając drugą ręką płyn do foremki. Pamiętajmy jedynie, że całość zastyga dosyć długo – zatem musimy odstawić produkt nawet na cały dzień lub dwa. Jeśli zaś dzień jest bardzo upalny, można nawet wstawić świecę do lodówki! Świecę wyjmujemy z foremki – i gotowe! Jeśli zatem ktoś zapyta Cię, jak zrobić świeczkę w domu, opowiedz mu jakie to proste!