Zakupy online – dane statystyczne 2016

Gdy pojawiało się szaleństwo internetu, wiele osób było co do niego bardzo sceptycznie nastawionych. Dziś właściwie nie można się bez niego obejść i wyręcza nas on w wielu czynnościach, które możemy robić nie wychodząc z domu. Jedną z nich są zakupy poprzez sieć.

Dlaczego warto kupować online?

Zakupy przez internet stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego? Bowiem ich główną zaletą jest to, że nie musimy wychodzić z domu, lecz jedynie oglądamy jakiś przedmiot, zamawiamy go i robimy przelew w celu uregulowania zapłaty.

W ten sposób można zakupić nie tylko towary pierwszej potrzeby, ale także towary luksusowe, odzież, bilety, a nawet narzędzia służące w czasie drobnych lub bardziej zaawansowanych prac remontowych.

Czy Polacy kupują przez internet?

Według najnowszych statystyk, użytkownicy komputerów, a przede wszystkim internetu nie mają większych oporów przed robieniem zakupów online. Obecnie 55% naszych rodaków posługuje się elektronicznymi kanałami sprzedaży. Nic dziwnego, bowiem jest to sposób bardzo wygodny. Wiele z artykułów można nabyć taniej, a do tego zakupy można robić o każdej porze dnia lub nocy.

Wzrost sprzedaży internetowej jest tym większy, że do internetu zaczęła przekonywać się coraz większa ilość Polaków. Jeszcze kilka lat temu wiele osób nie było przekonanych co do surfowania w sieci, a dziś robi to większość społeczeństwa. Nawet osoby w bardziej zaawansowanym wieku.

Co ważne, jest to również bardzo korzystna metoda dla przedsiębiorców. Jeśli dana firma umożliwia zakupy online, to istnieje bardzo duża szansa, że jej zyski zaczną być znacznie wyższe, niż tylko w przypadku prowadzenia sklepu stacjonarnego. Dowodem na to jest fakt, że ponad 48% firm zwiększyło swoje przychody dzięki sprzedaży internetowej.

Odzież, zegarki, a może narzędzia?

W internecie można zakupić niemal wszystko. Począwszy od artykułów spożywczych, poprzez odzież, aż po narzędzia. Jedną z firm, która już od pewnego czasu zdecydowała się na handel w internecie jest MAGMA. Posiada ona swoją siedzibę w Jarocinie, przy ul. Brzozowej 19.

W ofercie firmy znajdziemy przeróżne narzędzia, które idealnie będą się nadawać do pomocy w przeprowadzeniu małego lub większego remontu. Na stronie internetowej można znaleźć zarówno młotki, spawarki, agregaty, ale też i kompresory, narzędzia pneumatyczne, czy też różnego rodzaju sprężarki. Warto rozważyć zakup narzędzi w tej firmie, bowiem produkty są najwyższej jakości. Zakupy przez internet mogą zaś robić zarówno odbiorcy hurtowi, jak i odbiorcy detaliczni.

Sprawdź tarcze do cięcia metalu w sklepie Magma