Wiata garażowa alternatywą dla garażu – sprawdź, czy warto

Takie rozwiązanie jest nie tylko tańsze od klasycznego garażu murowanego czy drewnianego, ale także dobrze potrafi go zastąpić. Właściciel samochodu nie musi się martwić o niekorzystne czynniki atmosferyczne jak deszcz, grad, śnieg czy promienie UV. Co więcej, taka konstrukcja umożliwia parkowanie pojazdu bez konieczności garażowania – w ten sposób auto pozostaje w ciągłej dyspozycji.

Konstrukcja zadaszenia

Cała konstrukcja jest lekka, pozbawiona ścian i wsparta na specjalnych słupach. Może być dostępna  w formie wolnostojącej, jak i budowanej przy budynku mieszkalnym. Co więcej, nie potrzebuje ona żadnych fundamentów i jest estetyczna.  Może być wykonana z blachy lub drewna.

Zalety konstrukcji

Wiaty garażowe czy też po prostu zwykłe zadaszenia spełniają większość funkcji, które przypisywane są garażom. Mimo, że często są pozbawione ścian, skutecznie chronią auto przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi takimi jak deszcz, grad czy śnieg. Zabezpieczają także pojazdy przed nadmiernym promieniowaniem UV, które niszczy karoserię samochodową. Świetnie nadają się jako uzupełnienie garażu w przypadku, gdy właściciel auta potrzebuje mieć je do dyspozycji bez konieczności ciągłego garażowania.  Takie konstrukcje sprawdzają się także, gdy potrzebujemy więcej niż jednego miejsca parkingowego, niezależnie od tego czy to na własny użytek czy dla gości. Decydując się na taką formę zadaszenia możemy liczyć się z tym, ze gdy będziemy potrzebowali umieścić je w innym miejscu to nie będzie żadnego problemu. Konstrukcja jest bardzo mobilna. W każdej chwili można ją łatwo zdemontować i przenieść w inne, dowolne miejsce. Co więcej, nie musi służyć tylko jako ochrona dla pojazdu, ale też nas samych, gdy chcemy spędzić czas na świeżym powietrzu podczas deszczu. Może pełnić także rolę zabezpieczenia narzędzi ogrodowych.

Natomiast, jeśli zależy nam na ochronie przed mrozem lub silnymi wiatrami, warto pomyśleć o równie tanim rozwiązaniu jakim są popularne blaszaki. Znajdziesz je na garayzki.pl.

Na co zwracać uwagę przy kupnie?

Zanim zdecydujemy się na zakup wiaty, warto zwrócić uwagę na jakość materiałów użytych do jej produkcji. Jedną z firm oferujących wysokiej jakości materiały oraz przemyślane konstrukcje wiat garażowych są garazyki.pl. Dzięki temu, mamy gwarancję, że nasze zadaszenie będzie niezwykle trwałe i wytrzymałe, a w dodatku estetyczne. Ich koszt jest stosunkowo niski w porównaniu z tradycyjnym garażem. Co więcej, możemy się cieszyć gotową konstrukcją w bardzo krótkim czasie od momentu złożenia zamówienia.