Szkło we wnętrzach – najnowsze trendy

Szkło jest wdzięcznym materiałem budowlanym i wykończeniowym. Stosowane jest nie tylko do drzwi i okien czy dużych przeszkleń w budynkach biurowych, ale i do wykańczania wnętrz mieszkalnych. Prezentuje się elegancko, szykownie i ultra nowocześnie. Świetnie pasuje do minimalistycznie zaprojektowanych wnętrz. Jak może być wykorzystywane zgodnie z najnowszymi trendami?

Chłodny element o szerokiej gamie zastosowań

Szkło we wnętrzach jest wykorzystywane obecnie na szereg różnych sposobów. Nie tylko w łazience, w postaci przeszklonych kabin prysznicowych czy parawanów nawannowych, ale i w każdym innym pomieszczeniu. Szkło przyjmuje funkcję ścian, frontów meblowych, kafli dekoracyjnych, barierek na schodach i podestach, a nawet niekiedy samych mebli. Szklane stoły wyglądają nowocześnie i są funkcjonalne, a przy zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń i zaokrąglonych rantów będą całkowicie bezpieczne w użytkowaniu.

Coraz więcej osób sięga po szkło podczas aranżacji nowego domu lub przeprowadzania gruntownych remontów. Pozwala ono na dodanie nowoczesności we wnętrzach. Łatwo utrzymać je w należytej czystości i nie trzeba stosować do tego celu profesjonalnych detergentów. Szkło z powodzeniem może stanowić ciekawe dopełnienie każdego pomieszczenia – nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale i w zakresie lokali mieszkalnych.

Co można wykonać ze szkła?

Standardowo w domach stosowane są szklane drzwi, drzwi z przeszkleniami – zarówno wejściowe, jak i wewnętrzne, szklane kabiny prysznicowe, lustra, a także schody i balustrady. Świetnie spełniają swoje funkcje. Do tego można wykorzystać szklane meble, obrazy dekoracyjne, a nawet szklane podłogi, które wyrastają na hit w zakresie aranżacji wnętrz.

Nie można zapominać o stricte dekoracyjnej funkcji szkła. Można z niego wykonać ciekawy element dekoracyjny, np. panel szklany z nadrukiem w kuchni, który zastąpi płytki nad blatem roboczym i ochroni ścianę w pomieszczeniu, jakie naturalnie narażone jest na wyższy poziom wilgotności powietrza.

Szkło sprawdzi się w kuchniach i w łazienkach, ale i w salonach, na schodach czy też na tarasach i balkonach. Można swobodnie łączyć je z różnymi innymi elementami wykończeniowymi, m.in. z metalem, drewnem, tworzywami sztucznymi i tak dalej. Szkło najlepiej będzie prezentowało się w połączeniu z naturalnymi materiałami, np. z betonem, drewnem czy kamieniem.