Statystyki rozwodowe

Coraz częściej można mówić o tym, że Świat rozwodzi się na potęgę i takich spraw prowadzi się bardzo wiele. Czy rzeczywiście sytuacja tak wygląda? Przede wszystkim należy zerknąć na pojawiające się wyniki statystyczne. Zacznijmy od Świata i potem w kolejnym wpisie na tym właśnie tle będziemy mogli pokazać to jak sytuacja wygląda w naszym kraju.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że rozwodzi się obecnie bardzo wiele par. Trudno powiedzieć z czego będzie to wynikać, nie można jednak temu zaprzeczyć, że tak się właśnie dzieje. Jak to dokładnie wygląda w poszczególnych krajach? Na to właśnie będziemy chcieli zwracać uwagę w tym właśnie wpisie.

I tak trzeba powiedzieć, że na szczycie statystyk znajduje się Belgia gdzie rozwodzi się aż około 70% małżeństw. Jak pokazują nam badania pierwszy poważny kryzys pojawia się między 3 a 5 rokiem małżeństwa i wtedy również tych rozwodów jest najwięcej. Powyżej 60% par rozwodzi się na terenie Hiszpanii oraz Portugalii. Co ciekawe taki wynik osiągają także Czesi i dość bliscy nam Węgrzy. W Europie statystyki rozwodów są na wysokim poziomie i na poziomie pomiędzy 50 a 60% znajduje się rzeczywiście bardzo wiele krajów. Mamy tam między innymi Francję, co ciekawe także Rosję, Łotwę, Estonię i Litwę.

Na terenie Europy najlepiej wypadają Bośniacy oraz Chorwaci rozchodzą się mniej niż 10 razy na 100 małżeństw, co na dzisiejsze czasy jest rzeczywiście świetnym wynikiem. Natomiast na świecie prym wśród rozwodników mają Stany Zjednoczone, gdzie statystyka jest powyżej 50%. Natomiast kraje Ameryki Łacińskiej są najczęściej takimi, które będzie można pod tym kątem określić pozytywnie. Ponieważ tam znajdziemy kraje takie jak Kolumbia czy Boliwia, gdzie rozchodzi się mniej niż 10% par.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *