A może stwierdzenie nieważności małżeństwa?

Niewątpliwie nadal w naszym kraju wielką siłą jest wiara w Boga i mamy rzeczywiście wiele osób, które decydują się na to, by brać ślub Kościelny. Okazuje się jednak, że nie wszystko idzie po naszej myśli. I co w tedy będzie można zrobić? Możliwości jest wiele, ale okazuje się, że coraz więcej osób decyduje się na tak zwany rozwód Kościelny a dokładniej na Stwierdzenie Nieważności Małżeństwa, bo tak właśnie dokładnie nazywa się ta procedura.

To ciekawa sprawa, ponieważ zauważyć można rosnące zainteresowanie tego typu procesami. Jeszcze nie tak dawno nasz kraj w statystykach był daleko a takie procesy prowadzące do tego, by drugi raz stanąć w białej sukni w kościele były rzadkością. Długi czas w tym zakresie królowali Włosi, którzy przeprowadzali najwięcej takich procesów. W czołówce znajdowała się również katolicka Brazylia, gdzie wiara także ma duże znaczenie i jest silnym bodźcem. Jednak kilka ostatnich lat to ten czas, w którym Polska wychodzi o na szczyt. Okazuje się, że lista skarg zmierzających do stwierdzenia nieważności małżeństwa wzrosła w naszym kraju na tyle, że obecnie prowadzi się takich procesów więcej niż we Włoszech czy Brazylii.

To nasz kraj znajduje się już na szczycie i statystycznie wydaje się około 4 tysiące takich wyroków każdego roku. Wygląda na to, że również ludzka moralność się mocno w naszym kraju zmieniła. Jeśli spojrzymy na procesy o stwierdzenie nieważności małżeństwa to będzie najlepszy znak tego jak świat się zmienił. Statystycznie dla naszych mocno wierzących rodaków może być to duże znaczenie. Nie zmienia to jednak faktu, że procesów prowadzi się coraz więcej statystyk nie da się oszukać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *