Rozwody w Polsce

A teraz przychodzi czas na ocenę statystyk rozwodowych w naszym kraju. To jak się wydaje bardzo ciekawe i przypuszczalnie wiele osób będzie zainteresowanych tym jak wygląda ta sytuacja w Polsce. Trzeba powiedzieć, że nasze krajowe statystyki mocno się zmieniły i chyba nasze społeczeństwo nieco otworzyło się na rozwody, wszystko mocno się zmieniło.

Jeszcze nie tak dawno w Polsce te rozwody były bardzo rzadko spotykane. A jednak obecnie na tle Europy gonimy wyniki. Statystyki pokazują, że obecnie rozchodzi się pomiędzy 20 a 30% par. to rzeczywiście wynik już dość znaczący. Jeszcze nie tak dawno nasze środowiska były całkowicie zamknięte na rozwody, a teraz okazuje się, że już mniej więcej około jedna trzecia naszych rodaków się rozwodzi. Dodatkowo okazuje się, że około pięćdziesiąt procent tych wszystkich par to już osoby, które maja dzieci. Ma to rzeczywiście istotne znaczenie, ponieważ wpływa na to jak będzie dalej wyglądać życie tego dziecka. Niestety tylko około 60% osób decyduje się potem na prowadzenie takich działań, by wychowywać dziecko wspólnie.

Dlatego wynik jest to niestety niezadowalający, ponieważ nawet 40% dzieci musi się wychowywać praktycznie bez drugiego rodzica. Dlatego właśnie pod tym kątem wynik naszego kraju na pewno nie będzie zadowalający. Jeśli chodzi o rozwody w Polsce rzeczywiście trzeba powiedzieć, że sytuacja nie wygląda zbyt ciekawie i tendencja rozwodowa cały czas rośnie. Trudno ocenić w jakim kierunku to będzie szło, ale skoro około 50% mieszkańców miast się rozwodzi a Polska cały czas się urbanizuje to można oczywiście liczyć się z tym, że cały czas będzie rosła ilość osób, które będą się rozwodziły i wygląda na to, że dalej będzie można liczyć się z rosnącą statystyką rozwodów w naszym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *