Statystyki imion w ostatnich 10 latach

Jeśli chodzi o statystyki imion najczęściej nadawanych to bez wątpienia taki temat, który będzie w stanie wzbudzić zainteresowanie wielu osób. Praktycznie dla wszystkich przyszłych rodziców jest to istotny dylemat, nad którym można się bardzo długo zastanawiać.

Ostateczny wybór pewnie będzie ciężki, ale wydaje się, że warto zapoznać się ze statystykami imion, które są najczęściej nadawane. To ciekawy temat, który wydaje się, że wielu osobom się spodoba. Spoglądając na ostatnie 10 lat można powiedzieć, że zmian nie ma zbyt wiele i podobne imiona królują. Mamy kilka modnych imion, które się powtarzają oraz kilka imion, które do nas wracają z dużą siłą po kilkudziesięciu latach.

Spoglądając na ostatnie lata na pewno ciekawą kwestią będzie między innymi zerknięcie na liczby statystyk. Jeśli zajrzymy do roku 2005 na górze listy znajdują się imiona nadawane po około 15 tysięcy razy. Natomiast w zeszłym roku już na szczycie znajdowały się imiona, które mają po 9 tysięcy nadań. I to podstawowy znak, który mówi nam również o statystykach demograficznych ostatnich lat. Niestety liczba rodzących się dzieci w naszym kraju cały czas spada i to niezadowalające wyniki pewnie dla rządzących.

Wracając już do statystyk imion należy powiedzieć, że mamy kilka tych, które masowo się powtarzają. Dlatego w szkołach, na uczelniach w studentach już niedługo będzie można mówić o wysypie Julii, Zuzann, Len, Wiktorii czy Mai. To właśnie te imiona, które pojawiają się praktycznie masowo. Jeśli chodzi o Julię w ostatnich 10 latach było to najczęściej powtarzające się imię, które zwyciężyło na szczycie listy aż 7 razy. Natomiast jeśli chodzi o ostatnie trzy lata to już na szczycie znalazło się imię Lena.

Jeśli chodzi o chłopców to również mamy podobną tendencję. Można znaleźć takie imiona, które powtarzają się właściwie masowo. Tutaj ostatnie 10 lat to okres, w którym niepodzielnie króluje imię Jakub. To imię, które niepodzielnie wygrywa ze wszystkimi innymi imionami. Dlatego nie będzie nic dziwnego w tym, że klasie będzie pięciu Jakubów. Jeśli chodzi o inne popularne imiona to ostatnie lata przynoszą nam wielu Kacprów, Mateuszów, Antonich, Franciszków czy Szymonów.

Co ciekawe, jeśli chodzi o statystyki imion tak naprawdę niewiele się zmienia w ostatnich latach i można powiedzieć, że nasz kraj jest praktycznie taki sam już długi czas. Ewentualnie można mówić o jakichś delikatnych wahaniach, ale praktycznie nic więcej się nie dzieje, nie będzie nic zaskakującego. Nadal te same imiona są wybierane najchętniej i chyba na jakieś rewolucje musimy długo czekać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *