Imiona dziecięce 2015 – dziewczynki.

Nie tak dawno mogliśmy poznać statystyki imion dziecięcych z poprzedniego roku. Warto się oczywiście tym zainteresować, ponieważ z jednej strony będzie to interesująca ciekawostka, z drugiej może jakaś podpowiedź dla rodziców, którzy oczekują na dziecko i zastanawiają się jakie imię wybrać. Jeśli chcecie być indywidualistami to oczywiście warto się zainteresować jakie imiona wybierane są masowo, tak by ich uniknąć.

Dla tych, którzy akurat nie mają przed sobą wyboru imienia może to być przede wszystkim jakaś kolejna ciekawostka, informacja na temat tego jak wygląda nasz kraj, co się tutaj dzieje.

Zaczynając od dziewczynek możemy powiedzieć o tym, że w ostatnim roku na czele znajduje się imię Zuzanna i tak naprawdę jest to coś nowego. Zmiana po ostatnich latach, gdy na szczycie znajdowała się Lena. To właśnie to imię było popularne, przed nim zaś Julia. W ostatnim roku jednak ponad 9 tysięcy razy nadane było imię Zuzanna. Natomiast na drugim miejscu znalazło się imię Lena, które nadane było 400 razy mniej niż Zuzanna. Na podium znalazło się również imię Julia królujące w pierwszym dziesięcioleciu tego wieku. W minionym roku nadane nieco ponad 8,5 tysiąca razy. Oprócz tego wysoko znajduje się również imię Maja, Zofia, Hanna, Alicja, Aleksandra, Amelia. Jeśli spojrzymy na druga stronę listy to będzie tam można znaleźć między innymi takie imiona jak Iza, Letycja, Miriam a co ciekawe inna forma imienia Zuzanna a więc Zuza. Te wspominane imiona zostały one w zeszłym roku nadane jedynie pięć razy. Oprócz tego warto zobaczyć, że mało razy nadane były również takie imiona jak Iwona tylko 6 razy, Ilona tylko około 15 razy do tego również Beata 42 czy też Edyta 47 razy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *