Imiona dziecięce 2015 – chłopcy

Wracając do statystyk imion dziecięcych z zeszłego roku można się zapoznać również z najbardziej popularnymi imionami, jakie były wybierane dla chłopców. Jak się okazuje bardzo ciekawe będzie również to jak kształtują się imiona męskie, w których mamy również kilka ciekawostek i wydaje się, że wiele osób zwróci uwagę na to jak wyglądają obecnie bardzo popularne i jednocześnie te rzadziej wybierane imiona. Może będzie to dla rodziców istotna podpowiedź, na jaką można zwracać uwagę.

Jeśli chodzi o imiona dziecięce 2015 w przypadku chłopców na szczycie listy nie mamy nic zaskakującego. Tak naprawdę już od lat sytuacja się nie zmienia i na szczycie listy znajduje się Jakub. W minionym roku imię to zostało wybrane 8730 i wyprzedziło konkurenta o ponad 750. Przede wszystkim mamy tutaj wynik, który mówi nam o tym jaką przewagę nadal ma Jakub, jeśli chodzi o inne imiona. Na drugim miejscu znalazł się Antoni, który już od kilku lat bardzo mocno zyskuje na popularności i może będzie to akurat takie imię, które będzie w końcu w stanie przebić Jakuba, który w bieżącym wieku po prostu króluje statystycznie, jeśli chodzi o wybierane imiona. W minionym roku jednak Antoni nie był w stanie przebić poziomu 8000. Na podium znalazł się jeszcze Szymon, który w czołówce statystyk znajduje się już od bardzo wielu lat. I tak można powiedzieć, że to kolejne imie, które nadal jest bardzo popularne. W tym roku poziom nieco powyżej 7500 nadań. Dalej w czołówce znalazły się również takie imiona jak Jan, Filip, Kacper, Aleksander, Franciszek czy Mikołaj. Tutaj czołówka imion cały czas jest podobna i zbyt wiele się tutaj nie zmienia. Należy powiedzieć, że w przypadku chłopców wygląda na to, że rodzice idą za modą, nie ma żadnego znaczącego odwrotu w tym kierunku.

Patrząc na drugą stronę listy będzie można zobaczyć, że znajdują się tam takie imiona jak Czesław, Zenon czy Mirosław, a więc takie imiona, które jeszcze nie tak dawno były bardzo popularne. Do tego można również wymienić takie imiona jak Wawrzyniec, Eliasz czy Klemens. To już mniej popularne imiona i nie będzie to szczególnie dziwić. Jeśli chodzi o zaskoczenie, jakie można jeszcze tutaj wskazać to takie imiona jak Sławomir, nadawany niewiele więcej niż 50 razy, Sylwester, Janusz czy Jarosław, które nie przebiły poziomu 50 nadań w zeszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *